2013 m. sausio 16 d., trečiadienis

Prancūziškos bulvės

Šiandien mintyse sukosi, kad pietums noriu bulvių. Nemeluoju - tokia mintis būna ypatingai reta, jų nevalgau, draugas visada keistai į mane pažiūri, kai parduotuvėje puolu jas krauti į maišą, nes šiuo atžvilgiu mes labai panašūs, jos tikrai ne būtinybė mūsų pirkinių sąraše. 


Na, o šiandien jos puikiai tiko, buvo labai skanios ir gal net kiek ypatingos. Bulvės keptos orkaitėje su mėlynojo pelėsio sūriu, grietinėle, raudonėliu ir šoninės užuominomis. Pastarąjį žodį naudoju dėl to, kad jos labai nedaug, tik dėl aromato ir skonio sustiprinimo. Receptas ne kasdienai, nes sakyčiau, gana nuodėmingas. Bet kartais taip norisi :)

Idėją radau žurnale "Virtuvė. Nuo...Iki...", 2012 m., Nr. 4 (34), p. 16.
Vienai porcijai reikės:
  • 1 didesnės bulvės
  • 0.5 vidutinės cukinijos
  • česnako skiltelės
  • šiek tiek mėlynojo pelėsio sūrio
  • ~ 100 ml grietinėlės
  • druskos, šviežiai maltų pipirų
  • džiovinto raudonėlio
Neturėdama laiko, aš bulves šiek tiek apviriau, kad sutrumpėtų kepimo laikas orkaitėje.
Tuomet orkaitę įkaitiname iki 180 C. 
Įkaitiname keptuvę ir apkepame iš abiejų pusių šoninę, kol apskrus. Išimame, nusausiname popieriniu rankšluosčiu ir atidedame į šalį. Vėliau šiek tiek susmulkiname.
Česnaką nulupame, peilio plačiąją dalimi sutraiškome jį ir ištriname indą, kuriame kepsime bulves.
Bulves supjaustome plonais griežinėliais. Taip pat supjaustome ir cukiniją. Į indą dėliojame pakaitomis bulvių ir cukinijų griežinėlius, išklodami visą indo pagrindą vienu sluoksniu. Tuomet pabarstome druska, pipirais, raudonėliu. Išdėliojame šoninės juosteles. Sutrupiname sūrį.
Sudedame likusius bulvių-cukinijų griežinėlius ir užpilame grietinėle tiek, kad apsemptų dalinai pirmą sluoksnį.
Kepame orkaitėje apie 30 min. (vis patrikriname ir jei reikia, nubraukiame susidariusią plutą), kol bulvės įgaus auksinę spalvą ir patikrinus jos bus minkštos. 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą