2014 m. kovo 26 d., trečiadienis

Šokoladiniai triufeliai

Kiekvieną kartą, kai turiu laisvadienį, bandau save atpalaiduoti nuo kasdien verdančio gyvenimo ritmo, bet taip niekada ir nepavyksta. Atrodo tai vienintelei laisvai dienai susikaupia tiek darbų, tiek atsakomybių, kad tiesiog išgaruoja tas ilgai lauktas noras tiesiog pailsėti. Jį pakeičia krūva darbų, kurių daugiau atidėlioti nebegali.
Šiandien nebuvo išimtis. Bet mane tuo pačiu lydėjo tyla. Nesinorėjo kalbėti, klausyti, matyti. Tad taip ir sukausi savo tyliame pasaulyje, dorodama vieną po kito susikaupusius darbus.
Beje radau internete vieną straipsnį/sąrašą, kuris privertė mane susimąstyti. Kuomet matai aiškiai išdėstytus faktus, atrodo taip lengva elgtis taip, kaip sakoma, bet realybėje tai padaryti taip sunku.
Bet dėl savo gerovės, manau, verta stengtis. Ar ne?


Šie triufeliukai - tikrų tikriausias gėris. Jiems galioja posakis less is more. Jie tokie pilni sodrių skonių, taip paprastai pagaminami, o ir tokie gražūs.

Receptą iš Jamie Oliver'io svetainės jau seniai buvau išsisaugojusi.


Dariau pusę kiekio ir pasigailėjau, nes jie tikrai labai gardūs. Taip pat jie gali būti ir puiki rankų darbo dovana artimam draugui, kuri atrodys tokia puošni ir verta milijono :)


Gerai ir tai, kad galima keisti jų skonį, kaskart voliojant kituose riešutuose.

Šiam kartui naudojau kokoso drožles, nesaldintą kakavą, į kurią įmaišiau šviežiai maltų rožinių pipirų, kepintas smulkintas saulėgražas, moliūgų sėklas, migdolus. Visi pakepinti riešutai ir sėklos atskleidė tuos ypatingus aromatus ir suteikė triufeliams dar didesnio ypatingumo.


16 triufeliams
 • 125 g juodojo šokolado (naudojau 60 % kakavos)
 • 62 g grietinėlės (36 % riebumo)
 • 12 g sviesto
 • žiupsnelis stambios druskos
 • migdolų, lazdyno riešutų, moliūgų sėklų, saulėgražų ir kitų norimų riešutų ir sėklų apvoliojimui
Sulaužome šokoladą nedideliais gabaliukais, sudedame į dubenį.
Užviriname grietinėlę, sudedame gabaliukais pjaustytą sviestą, pamaišome, kad jis ištirptų. Supilame dar karštą masę ant šokolado. Paliekame minutei, kad šokoladas aptirptų ir tuomet energingai maišome iš centro link kraštų, kol šokoladas ištirps. Jei jis sunkiai tirpsta, galima dubenį pastatyti ant karštų garų vonelės.
Atvėsiname masę, dedame į šaldytuvą bent porai valandų (aš palikau per naktį).
Prieš naudojant, paliekame dubenį pastovėti kambario temperatūroje, kad galėtume lengviau suformuoti triufelius.
Pasiruošiame nedideliuose indeliuose smulkintus riešutus (viską, kame norime apvolioti triufelius). Šaukšteliu kabiname šiek tiek šokolado masės, delnų pagalba suformuojame rutuliuką ir tuomet apvoliojame riešutuose. Dedame į šaldytuvą, kad sustingtų.Šiame įraše matoma triufelių dėžutė yra rankų darbo gamybos. Ją pagamino viena nuostabi lietuvė, gyvenanti Graikijoje, MOLI Handcrafts. Be šių nuostabių dėžučių (kurias dar pamatysite kituose mano įrašuose), ji gamina ir nuostabias lėlytes, kurios ne tik papuoš rūbą, bet ir pabrėš jūsų asmenybę.  Recipe in English!
Adapted from Jamie Oliver.
 • 250 g dark chocolate (60-70% cocoa solids)
 • 125 ml double cream
 • 25 g butter
 • 1 pinch of sea salt
 • 1 large handful of hazelnuts, almonds, pumpkin seeds (or any kind of nuts), bashed up
 • 50 g good-quality cocoa powder 
 •  
Break chocolate into little chunks and place in a small bowl. 
In a small saucepan, bring the cream to the boil, add the butter and take off the heat. Pour the cream over the chocolate chunks and leave to stand for a few minutes, giving the chocolate a chance to melt.  
Stir the mixture, make sure it's mixed thoroughly, then cover and refrigerate for at least 2 hours or until set. I left it overnight.

Toast the hazelnuts or any kind of nuts, bash them up into fine bits and place them in a shallow bowl. Place the cocoa in another shallow bowl. With a teaspoon, scoop out little balls of the set truffle mixture. Roll in the palm of your hand, then in either the cocoa or bashed up nuts to coat. Leave in the fridge for a while.

 

1 komentaras:

 1. Pasteline svajone, net neabejoju, kad su sūdytomis pistacijomis gaunasi malonus rezultatas. Šiuose triufeliuose pačioje masėje aš įmaišiau šiek tiek stambios druskos, tad kur ne kur juose irgi išlenda tas sūrumas, kuris subalansuoja skonius :)

  AtsakytiPanaikinti