2014 m. balandžio 16 d., trečiadienis

Macarons su rožių esencija

Ši savaitė tokia ypatinga! Ta žinia, kad jau tuoj tuoj Velykos, man pakylėja nuotaiką. Kiekviena diena, kiekvienas darbas, kurį atlieku dėl artėjančios šventės, tarsi įgauna didesnę prasmę. Bet, šį kartą jau atleiskite man, mintys visiškai nesidėlioja į sakinius :)

Nuostabią dėžutę, kurią matote nuotraukose, pagamino MOLI Handicrafts. Puiki dovana artėjančių Velykų proga, kurioje galite sudėti ne tik rankų darbo skanėstus, bet ir daug daug meilės. Nes kiekviena dovana, pagaminta savomis rankomis, yra šimtus kartų vertingesnė už pirktinę. ~20-čiai macarons
 • 150 g migdolų miltų
 • 150 g cukraus pudros
 • 50 g baltymų (sendintų*)
 • 150 g cukraus
 • 50 g vandens
 • 50 g baltymų (sendintų)
 • rožinės spalvos maistinių dažų
Dubenyje persijojame migdolų miltus su cukraus pudra. Geriausia tai daryti du kartus, kad išvengtume bet kokių gumulėlių. Supilame pirmąją dalį baltymų, jų kol kas neišmaišome. Tai padarysime prieš pat sumaišant su paruoštais baltymais.


Į nedidelį prikaistuvį supilame vandenį ir suberiame cukrų. Kaitiname ant vidutinės ugnies. Kai temperatūra pasiekia 90 C, pradedame plakti baltymus. Kadangi mano kombaino indas didokas ir šluotelė nepasiekia baltymų, aš pakišu šluostės gabaliuką ir viskas būna puiku. 
Kai temperatūra pasiekia 110 C, lėta srovele supilame jį į plakamus baltymus, nenustojant jų plakti. 
Tęsiame plakimą apie 2 min., kol baltymai tampa blizgūs, standūs (išėmus šluotelę ant jos baltymai turi "stovėti"), atvėsta.
Migdolų miltus, cukraus pudrą ir pirmuosius baltymus sumaišome silikonine mentele.
Pamažu dedame išplaktus baltymus, maišome "J metodu" (pradedame nuo centro tolimosios dubens kraštinės, žemyn link artimosios ir užbaigiame pakildami kairėje krašinėje), po kiekvieno judesio pasukame dubenį prieš laikrodžio rodyklę 45 laipsnių kampu. Sudėjus visus baltymus, įmaišome pasirinktą spalvą.
Šiame žingsnyje reikia nemažai praktikos - jei neišmaišysime iki galo, macarons per daug išsipūs, jie neišsileis iki reikiamo lygio, na, o jei per daug išmaišysime - jie neiškils, nesusiformuos gražus sijonėlis.
Imame konditerinį maišelį su antgaliu nr. 8 ir laikydami stačiai suformuojame macarons (priklausomai nuo norimo dydžio, galima mintyse skaičiuoti iki 2-jų ar 3-jų, taip užtikrinsime, kad jie bus panašaus dydžio).
Džioviname apie 30-40 min., kol jie tampa matiniai.
Įkaitiname orkaitę iki 140-150 C ir kepame 10 minučių, tuomet atidarome orkaitės dureles, apsukame kepimo skardą (kad išleistume drėgmę iš orkaitės) ir kepame dar 7-8 min. Kad įsitikintume, jog macarons iškepę, atsargiai pabandome pakelti vieną iš jų - jei atsikelia visas, tuomet jau iškepęs, o jei ne - tuomet paliekame dar keletui minučių. Atvėsiname.
Įdarui:
 • 110 g baltojo šokolado
 • 50 g grietinėlės (36 % riebumo)
 • 25 g sviesto
 • rožinės spalvos maistinių dažų
 • keletos lašelių rožių esencijos (pradėkite nuo poros lašelių ir jei norite stipresnio aromato, įlašinkite dar keletą)
Garų vonelėje išlydome baltąjį šokoladą. 
Pakaitiname beveik iki užvirimo grietinėlę. Ją supilame ant išlydyto šokolado, paliekame keletui sekundžių ir tuomet mentele iš centro sukamaisiais judesiais maišome link kraštų. Įmaišome kambario temperatūros sviestą ir rožių esenciją.
4 komentarai: